Apžvalgos 10Naujienos 11Patarimai 2P. Kūrimas 1Uždarbis 11Kita 6
Stebėkite naujienas Google+
Muzika. Autorinės teisės. Kaip tai veikia?
Paskelbta: 2017-12-15 / 12:38    Gold
Prieš savaitę (o gal ir dvi) naršant viename muzikos puslapyje pastebėjau, kad pastarieji pasikeitė failų talpyklą, kaip supratau pagrindinė priežastis - dainų pašalinimas iš talpyklos. Kiek teko pastebėti, talpyklos pakeitimas sukėlė nepatogumu kaikuriem lankytojam, kurie tiesiog negali pasiekti tos talpyklos, dėl to kad blokuojami, ir kažkaip atrenkami ip adresai kuriem prieiga negalima, tikriausiai nemažai įtakos turi ir šalis per kurią maršrutizuojama. Betkuriuo atvėju, problema yra kaikuriem vartotojam. O dainų talpintojai, juokais tariant ploja rankom ir džiaugiasi, kad nuo šiol kaikurios naujos dainos patalpintos nebus ištrintos iš talpyklos po dienos ar kitos.

Nemėgstu svetainėse reikštis ir bandyt kažkam kažką įaiškint, juolab kai manęs tai neliečia, man tai mažiausiai ir rūpi, bet čia kiek papasakosiu kaip iš ties yra su tom dainom, ir kodėl nauja talpykla nepadės jiems ,,išsigelbėti" nuo kaikurių naujų dainų pašalinimo iš talpyklos.
Pradžiai reikėtu suprasti tai, kad ir kur talpinsi dainą, galioja autorinės teisės. Visiškai nesvarbu ar tu ją talpini savo serveryje, ar tu ją talpini nemokamoje talpykloje. Skirtumas tik tas, kad gavus nusiskundimą dėl autoriniu teisiu pažeidimo, iš savo talpyklos ištrinti reikės failą pačiam, o iš nemokamos talpyklos failą ištrins talpyklos administracija.
Seniau vyravo, ko gero dar ir iki šiol vyrauja tokia nuomonė, kad jei failas talpinamas ne mano serveryje - aš nepažeidžiu autoriniu teisiu. Seniau maniau ir pats, kad taip yra.
Deja, bet yra kiek kitaip. Situacija tokia, kad jei patalpini nuorodą į failą kuris pažeidžia autorines teises, automatiškai tas teises pažeidi ir pats, talpindamas nuorodą į tą tūrinį, nelegalaus tūrinio platinimas.
Net dalinantis socialiniame tinkle nuorodą į kokius filmus kurie aršiai ginami autoriniu teisiu, galima prisižaist iki gana rimtų pasėkmių.
Nors šiais laikais muzikos autorinės teisės nėra labai stipriai ginamos, kas iš dalies suprantama. Daugelis failus talpina į youtube ir kitur, ir taip bando išpopuliarėt, kiti patys autoriai talpina savo failus į muzikos svetaines ir t.t. ir taip susilaukia dar daugiau dėmėsio, fanu. Kas pastoviai gina tuos savo failus, tie iš ties mažiau žinomi, ir mano patirtis rodo, kad mažiausiai kam ir įdomi jų muzika, tad ir pašalinus iš svetainės tokius failus, nėra didelio praradimo.
Prieš kokius metus teke aptart šį reikalą su advokatu, kuris gynė vieno Lietuvio daininko teises. Realiai, tai man tas daininkas net nebuvo žinomas, ir nelabai kas jo dainas ten siuntėsi, tai tokių failų pašalinimas - visiškai nesvarbu.
Reklama:
NESPAUSK ČIA!!!

Kiek žinau iš savo patirties, muzikos autoriai, arba kas gina tas autorines teises, susisieka su puslapio savininku, arba iš karto tiesiog siunčia laišką hostingo tiekėjam. Tiekėjai gave nusiskundimą, fiksuoja paslaugų sutarties pažeidimą. Nes pagal LRT įstatymus, draudžiama talpinti svetainėje tūrinį kuris pažeidžia autorines teises. Kai tiekėjai fiksuoja paslaugų sutarties pažeidimą tai iš ties nemalonus reikalas aiškintis, kas, kaip ir kodėl. O jei naudojama hostingą už kelis centus, tai didelė tikimybė, kad hostingo tiekėjai tiesiog iš karto užblokuos svetainę dėl paslaugų sutarties pažeidimo. Kai už svetainės hostingą mokama santūresnė suma, tai atitinkamai ir tokios problemos spręndžiamos.
Būtent dėl pastarojo dalyko, mano minėtos muzikos svetainės neišgelbės jokia failų talpykla nuo autoriniu teisiu. Ta pati nauja talpykla vos tik gavus autorių nusiskundimą, iš karto irgi pašalins failą, kaip kad ir zippyshare talpykla. Net jei ir nepašalintu nauja talpykla tos dainos kurią prašo pašalint autoriai, tada jau viskas kristu ant svetainės savininko galvos. Prasidėtu rašynėjimai dėl failų pašalinimo, o gal iš karto ir serverio tiekėjam, kas nėra reta, kad siunčia du laiškus, vieną puslapio savininkui, kita "abuse" el paštu serverio tiekėjam. Betkuriuo atvėju, Lietuviškame serveryje nepatalpinsi ilgai tūrinio kurį gina autorinės teisės. Galima išsikelt kažkur į užsienį, kur negalioja tokie įstatymai su autorinėm teisėm, bet viskas kainuoja itin brangiai, tai sau leidžia tik visokie torentu ir panašių puslapių savininkai, kurie iš to uždirba dideles sumas.
Bet kaip ir minėjau, Lietuvos atlikėjai gana noriai dalinas failus ir mažai kas ryboja tai.

Reziume, geriau jau naudoti tokia talpyklą, kuri pati šalina failus kurie pažeidžia autorines teises, nei viską pasilikt ant savo galvos.

Kiek kėbliau yra su muzikos transliavimo. Turėt internetinę radiją praktiškai net neverta, arba patarčiau niekur neskelbti savo tikros informacijos. Tada galima išgyvent, kol ko gero hostingo paslaugas sustabdys tiekėjai. Tokios kaip La... yra atvira pinigų siurbykla kuriai nori - nenori, reikia mokėt už ,,autorines teises" kai perkami USB ir panašiai, nors reliai tame pačiame aparačiuke nelegalaus tūrinio talpinimas vis tiek lieka kaip pavadint, ko gero - nusikaltimu?
Tarkim, kodėl aš turėčiau mokėt papildomą mokestį už tai, jei pavyzdžiui talpinu tik užsinietišką muziką ar filmus. Tai jie gal paskirs tuos pinigus tam atlikėjui kurio dainas talpinu?
Deja. Kažkoks atviras pasipinigavimas, asmeniškai man, Lietuviški filmai ir kitas tūrinys net nereikalingas, todėl tuo labiau nematau už ką mokėt dar kažkam.
Kas dar liečia internetines radijas, tai neišsipirkus licenzijos, gana greit jos ir nustoja veikti, nes niekas nenori mokėt baudų.
Iš kitos pusės, gan populiari yra NCS muzika, (No Copyright Sounds) tai galbūt tokios muzikos radija irgi visai nebloga mintis, kuriai niekas nieko ir padaryt negali, kai muzika neturi autoriniu teisiu, ji laisvai platinama ir naudojama visur kur norima. Youtube NCS kanalas iš ties sulaukia daug dėmėsio, bet su tuo nereiktu apsigaut, vistik kartais NCS muzika parduodama, ir kažkas tada uždeda tai muzikai copyright'ą. Tada visi youtube vaizdeliai su ta muzika nebegali nešti penlo, nes vaizdo įraše naudojama muzika kuri turi copyright'ą. Bet tokie atvėjai pasitaiko gana retai.

O pabaigai: Lost Frequencies & Zonderling - Crazy (Official Music Video) :D


Lost Frequencies & Zonderling - Crazy Download http://musicvale.eu/Lost+Frequencies++amp++Zonderling+++Crazy_44023.html


Naujas komentarasApsaugos kodas
Aura (84.15.180.83) 2019-02-28 / 07:35
Laukiu nauju dainu
Aurelija (84.15.180.83) 2019-02-28 / 07:33
Kur naujos dainos
Tete (84.15.180.83) 2019-02-28 / 07:31
Kada bus nauju dainu
Apie Blogą
Blogas.mywap.eu - Asmeninis Gold blogas kuriame pateikiamos puslapių naujienos, įvairios apžvalgos, internetinių puslapių kūrimo pamokos ir įvairūs kiti pamąstymai.
Draugai
Mano projektai
Naršyklinis Žaidimas MP3 Muzika Lankomumo rodikliai
Kontaktai
Skype: Goldas49
El. Paštas: [email protected]
Gold Projektai: Mywap.Eu

© 2016 - 2020 Blogas.mywap.eu